Pillangó rajzot ki ne szeretne készíteni? Főleg nyáron, mikor minduntalan körülöttünk repkednek, szálldosnak, s ha szerencsénk van, még meg is pihennek rajtunk ezek a tündöklő, csodálatos kis lények. Egyesek szerint olyanok, akár a tündérek.
Mi most megmutatjuk, hogyan tudnátok a legszebben és a legváltozatosabban megörökíteni őket!
Mindenképpen egy körvonallal érdemes kezdeni, amit aztán a gyermeked kedvére díszíthet.
Pillangó rajz – csak úgy, szabadkézzel
A legegyszerűbb megoldás, ha fogtok egy papírt, egy ceruzát és nekiálltok. Egy szimbolikus, általános pillangó rajz viszonylag egyszerű, hiszen teljesen szimmetrikus.
Középen egy nudli a teste,
egy kör a feje, amiből két kis szarvacska kandikál ki.
Lepkeszárnyai pedig egészen hasonlatosak a masnihoz, amiket a lányok hajába kötnek.
Ha tréfásak akarnánk lenni, azt is mondhatnánk, hogy minden pillangó rajz egy repülő masni.
Alulra még két kifelé álló vizcsepp-szerűséget kell rajzolni, hogy meglegyen a szárnya alja is.
Pillangó rajz – előrajzolt készletből
Ez a pillangó rajz könnyen sikerül. De ha a gyermeked ennél szabályosabbat szeretne, akkor érdemes előrajzolt segítséghez fordulni.
Az alábbiakban mutatunk néhány olyan mintát, amire rákattintva egy ingyenesen letölthető rajzhoz jutsz. Itt kedvedre válogathatsz a mi általunk kiválasztottakon túl is.
Első javaslatunk egy hegyesebb szárnyú példány.
Megvannak a körvonalak. Ideje kitölteni valamivel, hogy valóban olyan legyen, akár egy ragyogó ékszer.
Pillangó rajz – eredeti mintával
Ha a gyermeked olyat szeretne, ami a megszólalásig hasonlít az eredetire, akkor nincs mese, keresni kell a neten szépséges pillangót, amelyiknek jól látható a mintája és egyszerűen le kell másolni a szárnyán lévő rajzolatokat. A pillangók annyiféle mintával rendelkeznek, ahányan vannak, ezért kedvetekre válogathattok majd. Nekünk ez a kedvencünk.
Pillangó rajz – filctollal mintázva
Ha a gyermeked szeret saját maga mintákat kitalálni, az a kreativitását bizonyítja. Tulajdonképpen erre épül a zentangle elnevezésű rajzstílus is. Eszerint bármilyen megrajzolt formában minták seregét vonultathatja fel a gyermeked, tetszés és pillanatnyi alkotókedv szerint. Az egyik legeslegjobb játék ezekkel a mintákkal megtelíteni egy pillangó körvonalat. Ha nincs elég ötlete a gyerkőcnek, csak üsd be a neten a varázsszót (zentangle minták) és máris kedvére válogathat belőlük.
Pillangó rajz – kedvére színezve
Kicsit hasonlatos megoldás az előzőhöz, de a színei miatt már sokkal jobban hasonlít egy ékszerre. Akár a fenti mintákkal, akár bármilyen más, tetszés szerinti mintákkal díszítve és azokat kiszínezve csodálatos pillangó rajzok születhetnek a keze alól.
Pillangó rajz – az árnyjátékos és a ragyogó
Bevallom, nekünk egyik kedvencünk a fordított pillangó. Ez abból áll, hogy nem a pillangó belsejét mintázzuk, hanem azt pusztán árnyékként, sziluettként használjuk. És a nagy kontrasztoktól lesz izgalmas és játékos a rajz. Akár többet is rajzolhat a gyerek egy lapra, kisebb és nagyobb méretekben.
Lehet fehér alapon feketével, vagy bármilyen nagyon sötét színnel megrajzolni. Egy jól fogó filctollal lehet a leginkább fedő hatást elérni, amire ehhez szükségünk van.
Vagy különleges megoldásként: csillámos tollal kifesteni a pillangó sziluettjét. Én tudom, hogy ilyen csillámos toll, mint nélkülözhetetlen eszköz, minden kislány fiókjában megbújik!
Mivel ehhez egy kicsit rajzosabb körvonalú pillangó dukál, ezt is érdemes már egy készből lemásolni:
Pillangó rajz – az éjszakai pillangó
Végül egy igazán izgalmas megoldásunk is van. Ezek a pillangók éjjel sejtelmesen világítani fognak, mert a festékbe, amivel kifestjük a körvonalakat, egy kis világító festék adalékot keverünk. Vagy vásárolhattok hozzá világító akrilfestéket egyből. Így készen kapható, divatos, világító matrica helyett saját gyártmányú pillangókkal büszkélkedhet a csemete a szobája falán.
Bármelyik fentebb felsorolt pillangó minta lehet az alap. Le kell másolni, és a körvonalak mentén kifesteni bármilyen színnel, akár többel is. Így nappal egy szép színes pillangó feszít majd a falon, éjjel pedig a foszforeszkáló.
Ha festitek a pillangókat érdemes akvarellpapírra dolgozni, mert az jól magába szívja a vizet és nem fog hullámosodni.